Crazy In The Dark MC English
Pradžia Istorija Kontaktai
 
   
   
   
   
   
   
 
  Istorija
 
1990-ieji. Tarybų Sąjungos era ėjo į pabaigą. Jau keleri metai Vilniuje, tuometinėje LTSR sostinėje, jauni vaikinai, dievinantys motociklus, jungėsi į grupeles, kartu važinėjo, remontavo motociklus. Daugelis taip lyg ir protestavo prieš nemėgstamą sistemą, nemažai žavesio suteikdavo žinojimas, kad tokia veikla yra neleidžiama (užtenka prisiminti tuo laiku galiojusius įstatymus, griežtai draudusius važinėti didesnėmis nei 3 motociklininkų grupėmis). Tokia buvo rokerių (tuo metu vartojamas terminas) veiklos pradžia Lietuvoje.

Laikui bėgant, judėjimas tapo vis reikšmingesnis, plito visoje Lietuvoje. Į sezono atidarymo šventę, tradiciškai švenčiamą Vilniuje, susirinkdavo daugiau nei tūkstantis rokerių, kurie suvažiuodavo iš visos Lietuvos. Reginys būdavo tikrai įspūdingas.

Keičiantis politinei situacijai ir iškilus grėsmei ką tik paskelbtai Lietuvos nepriklausomybei, baikeriai buvo aktyvūs – dalyvavo demonstracijose, įvairiuose tuometinio Sąjūdžio organizuojamuose renginiuose, saugojo Spaudos rūmus, parlamentą.

Vieną tokią naktį sargyboje prie laužų apšviesto parlamento, sovietinių tankų belaukiant, grupei draugų ir kilo mintis įsteigti pirmąjį nepriklausomoje Lietuvoje MC klubą.

Pavadinimas gimė savaime – vengdami tuometinės milicijos dažniausiai važinėdavomės naktimis, keldami didžiulį triukšmą motociklais be duslintuvų. Daugeliui atrodėm lyg bepročiai. Ir štai – CRAZY IN THE DARK MC (oficialiai klubas registruotas „Pašėlę tamsoje“ vardu).

Pagal tarptautines MC klubų taisykles buvo sukurtas klubo herbas ir simbolika, kuri jau truputį vėliau, 1996 metais, buvo pakoreguota.

1991 metais Lietuvai išsikovojus nepriklausomybę, prasidėjo visiška ekonominė ir politinė suirutė. Iškilo įvairių sunkumų, bet vis dėlto tai buvo tikrai įdomus laikotarpis, kai viskas keitėsi, kūrėsi iš naujo. Klubas aktyviai dalyvavo visuomeninėje veikloje, saugodavo daugelį tuomet vykusių roko koncertų, organizuodavo daugelį tuometinių suvažiavimų, sąskrydžių ir dalyvaudavo juose.

Dauguma tuometinių klubo narių važinėjo dvitakčiais rusiškais „Iž“ ar čekiškais „Jawa“ motociklais. Garsieji, tik filmuose matyti, „Harley-Davidson“ motociklai tuomet atrodė labai tolima ir niekad nepasiekiama svajonė.

Vėliau daugelis pradėjo dvitakčius motociklus keisti į keturtakčius „Dniepr“ ar „Ural“, kurie anaiptol nebuvo patikimesni. Kad ir kaip juokingai tai skambėtų šiandien, tačiau kartais 300 km kelionė iki Baltijos jūros trukdavo parą ar daugiau...

Šį laikotarpį puikiai apibūdina amerikiečių baikerių kelionės po Baltijos šalis įspūdžiai, 1994 metais aprašyti populiariame žurnale „Easyriders“ : „...šie vaikinai dažo savo motociklus buto remontui skirtais dažais, važinėja be šalmų, ir jų labai nemėgsta policija.“

Laikui bėgant keitėsi ir mūsų klubas. Jau 1996 metais daugelis narių įsigijo „custom“ tipo japoniškus motociklus, importuojamus iš Vakarų Europos ar JAV. Tais pačiais metais nutarėme pakoreguoti klubo „spalvas“ (taip vadinama baikerių klubų simbolika, dažniausiai nešiojama ant liemenės nugaros). Naujos „spalvos“ turėjo atitikti klubo pavadinimą ir gerai išreikšti jo tikslus. Tai buvo sudėtinga, bet įdomi ir kūrybinė veikla. Kiekviena mūsų „spalvų“ detalė pasirinkta ne atsitiktinai: gyvatė, ryjanti savo uodegą, yra pamišimo ir begalybės simbolis, mėnulis – tamsos, giltinė su varpeliu ant kaklo – klajonių, pavojų ir atsiskyrimo nuo visuomenės simboliai. Tokia mūsų klubo simbolika išliko iki šiol.

1998 metais CRAZY IN THE DARK MC ėmėsi aktyviai organizuoti renginius. Pirmą kartą Lietuvoje buvo surengta didžiulė baikerių šventė Trakuose: ji tęsėsi tris dienas, grojo tuo metu pačios populiariausios lietuviškos roko grupės, vyko įvairiausios rungtys. Štai keletas daug sakančių faktų: sudeginta trys tonos benzino, išgerta dvi tonos alaus, kiti skaičiai: šimtas septyniasdešimt penkios tonos metalo, pusantros tonos garso aparatūros, kilometrinė motociklų kolona ir, deja, „keletas“ sudaužytų merginų širdžių...

Šiandien galima drąsiai tvirtinti, kad CRAZY DAYS (taip vadinosi ši šventė, ir pavadinimas visiškai atitiko turinį J ) buvo pagrindinis „bike show“ tipo renginys, davęs pradžią kitiems tokio pobūdžio renginiams ir iš esmės pasitarnavęs kuriant tuometinį baikerių judėjimą Lietuvoje. Didžiulė renginio sėkmė bylojo apie jo reikalingumą. Tai ir buvo paskata tokią šventę organizuoti kiekvienais metais. CRAZY DAYS iki 2003 metų vyko kiekvieno rugpjūčio antrą savaitgalį.

Tais pačiais 1998 metais mūsų klubas ėmėsi organizuoti sezono atidarymo renginį, tradiciškai vykstantį kasmet gegužės pirmą šeštadienį, ir sezono uždarymo renginį, vykstantį kasmet rugsėjo pirmą šeštadienį. Tai jau tapo tradicija, tebegyvuojančia iki dabar.

Nuo 1997 metų CRAZY IN THE DARK MC dalyvauja įvairiuose baikerių renginiuose ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Latgalės festivalyje Latvijoje buvo užmegzti ryšiai su Latvijos baikeriais, o klubų ryšiams sustiprėjus 2004 metais CRAZY IN THE DARK MC sudarė sąjungą su seniausiu Latvijos baikeriu klubu VĒJA BRĀĻU ORDENIS MC.

Šiandien, klubo nariams aktyviai keliaujant po įvairias Europos šalis, dalyvaujant kitų klubų organizuojamuose renginiuose, taip pat kiekvienais metais vis kitoje šalyje vykstančiame „Harley-Davidson“ Super Rally (beveik visi klubo motociklai yra „Harley-Davidson“ markės), buvo užmegzti draugiški santykiai ir su kitais MC klubais, ypač su GREMIUM MC Europe.

Išpopuliarėjus baikerių judėjimui Lietuvoje, atsiradus kitiems MC klubams, tapo būtina koordinuoti bendrą jų veiklą. Dėl to pagrindinių Lietuvos MC klubų iniciatyva 2005 metais Kaune įvyko pirmasis baikerių kongresas. Jo metu buvo išrinkta Taryba, susidedanti iš keturių klubų. Vienas iš jų – CRAZY IN THE DARK MC.

Metai bėga sparčiai – jau 2006 metų pavasarį mūsų klubas švęs savo penkioliktąjį gimtadienį. Džiaugiamės, kad mes, nepaisydami įvairių iškilusių sunkumų, sėkmingai gyvuojame nuo 1991-ųjų. Sunkus metas klubo nariams buvo 2001-ieji, po liūdnai pagarsėjusio gaisro Raseiniuose, kuriame sudegė 16 motociklų. Daugelis mūsų klubo narių neteko motociklų, o jie buvo vieni pirmųjų „Harley-Davidson“ Lietuvoje.

Tačiau tai jau praeitis, šiandien klubas gyvena audringą baikerių gyvenimą, pilną įdomių renginių, kelionių ir įspūdžių.

2005, Vilnius

CRAZY IN THE DARK MC